Welcome to مجموعه آموزشی و کاریابی آسا (ASA)   Click to listen highlighted text! Welcome to مجموعه آموزشی و کاریابی آسا (ASA)

نات کوین (Notcoin) چیست؟ آموزش کامل استخراج و فروش توکن NOT

نات کوین (Notcoin) چیست؟ آموزش کامل استخراج و فروش توکن NOT

تپ سواپ چیست؟ ایردراپ TapSwap سولانا در تلگرام

   

 

حوالی سال ۲۰۱۸ بود که توسعه‌دهندگان تلگرام تصمیم گرفتند بلاکچین لایه ۱ اختصاصی خودشان را با نام «Telegram Open Network» یا به اختصار تون کوین (TON) راه‌اندازی کنند. پس از مدتی، توسعه و نگهداری این پروژه به بنیاد تون (TON) سپرده شد و حالا تیمی وابسته به TON از پروژه جدید و پرسروصدای خود با عنوان نات کوین (Notcoin یا به اختصار NOT) رونمایی کرده است.

نات کوین نوعی  بازی کریپتویی برای کسب درآمد < < play – to – earn   یا به اختصار P2E محسوب می‌شود که کاربران آن می‌توانند از طریق بازی‌کردن درآمد کسب کنند.

نات کوین از همان روزهای ابتدایی معرفی، توجه تعداد زیادی از کاربران ایرانی و غیر ایرانی را به خود جلب کرد و تاکنون گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره آینده آن مطرح شده است.

در این مقاله از مجله نوبیتکس قصد داریم پروژه ارز دیجیتال نات کوین یا NOT و نحوه کار آن را بررسی کرده و به آخرین تغییرات و اخبار این پروژه اشاره کنیم. اگر دوست دارید بدانید نات کوین چیست و به دنبال منبعی برای آشنایی با نات کوین و نحوه کار آن هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

با استفاده از لینک https://t.me/tapswap_mirror_2_bot?start=r_82130310 می توانید از ربات معتبر جهت دسترسی به تپ سواپ بهره مند شوید.

فهرست عناوین

 

نات کو ین ( Notcoin ) چیست؟

نات کوین  با نام اختصاری NOT) پروژه جدید مجموعه اوپن بیلدرز (Open Builders)، وابسته به بنیاد تون است که اواسط نوامبر ۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲) نسخه بتا یا اولیه آن راه‌اندازی شد. نا ت کوین یک مینی اپلیکیشن یا نوعی ربات تلگرامی است که به کاربران اجازه می‌دهد با لمس یا کلیک روی یک آیکون سکه، ارز دیجیتالی با عنوان Notcoin یا NOT را استخراج (ماین) کنند، نات کوین ابتدا به‌عنوان یک دارایی درون بازی در اختیار کاربران قرار می‌گرفت و امکان فروش مستقیم یا واریز و برداشت آن وجود نداشت. با این حال، توسعه‌دهندگان نات کوین اخیراً توکن NOT را روی بلاکچین تون عرضه کرده‌اند و  از روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت معاملات آن در صرافی‌های متمرکز آغاز شد.

با توجه به رشد  قیمت ارزهای دیجیتال و استقبال از بازی‌های P2E در سال‌های اخیر، نات کوین نیز خیلی زود بر سر زبان‌ها افتاد و در همان ماه اول راه‌اندازی توانست نزدیک به ۵۰۰ هزار کاربر جذب کند. نسخه اولیه آن در مجموع به بیش از ۶۵۰ هزار کاربر رسید. نسخه رسمی Notcoin در اولین روز از سال ۲۰۲۴ معرفی و عرضه شد و طبق آخرین آماری که توسط تیم نات کوین اعلام شده است، در حال حاضر بیش از ۳۳ میلیون بازیکن دارد و به‌طور متوسط، روزانه بیش از ۶ میلیون نفر درنات کوین فعال هستند.

معرفی تیم سازنده نات کوین

نات کوین (NOT) یک میم کوین مبتنی بر شبکه TON تلگرام است و مجموعه اوپن بیلدرز آن را راه‌اندازی کرده‌اند. این تیم در مجموع از ۱۰ عضو تشکیل شده است و ساشا پلاتوینوف (Sasha Plotvinov) مدیریت آن را بر عهده دارد. تیم توسعه نات کوین بعد از ماه‌ها فعالیت همچنان اطلاعات چندان زیادی درباره پروژه خود منتشر نکرده است و غیر از تون استارتر (Tonstarter)، پروژه مشهور و شناخته‌شده‌ای در سوابق آنها دیده نمی‌شود. تیم توسعه این بازی مدعی است که ۱۰۰ درصد ماینینگ نات کوین به‌صورت شفاف توسط خود کاربران انجام می‌شود و این پروژه مالک یا سرمایه‌گذار اختصاصی ندارد. حدس و گمان‌های زیادی درباره نات کوین و توسعه‌دهندگان آن مطرح می‌شود و برخی آن را بزرگترین بازی Web3 می‌نامند.

ساشا پلاتوینوف، بنیان‌گذار نات کوین و مدیر اوپن بیلدرز در سمت چپ تصویر

 

ارتباط نات کوین با تلگرام و تون کوین

صفحه‌های مربوط به بنیاد تون و اشخاص وابسته به آن، از ابتدای راه‌اندازی نات کوین درباره این بازی صحبت و به‌نوعی از آن حمایت می‌کردند. تیم اوپن بیلدرز، مجموعه سازنده نات کوین نیز وابسته به بنیاد تون فعالیت می‌کند و بازوی تأمین مالی و توسعه پروژه‌های جدید در اکوسیستم تون مسحوب می‌شود.

این بازی جنجالی، مثل سایر پروژه‌های مرتبط با تون کوین ارتباط نزدیکی با پیام‌رسان تلگرام دارد. برای مثال، پاول دورف (Pavel Durov)، بنیان‌گذار تلگرام، با کانال تلگرامش در این بازی اسکواد (Squad) یا تیم تشکیل داده است. چندی پیش هم بخشی تحت‌عنوان «ارسال نات کوین به حساب دورف» (Send Notcoins to Durov’s balance) به بازی نات کوین اضافه شده بوده که به کاربران اجازه می‌داد درصدی از موجودی خود را به حساب دورف بزنند. در ادامه و بعد از پایان این برنامه نیز تیم نات کوین در کانال تلگرام خود اعلام کرد به هر کاربری که مقداری از موجودی خود را برای دورف ارسال کرده است، دو برابر نات کوین به‌عنوان پاداش اهدا می‌کند.

پشتوانه و ماهیت پروژه نات کوین

به گفته تیم نات کوین، NOT یک میم کوین جدید ویژه شبکه تون کوین است که امکان به دست آوردن آن از طریق یک ربات تلگرامی وجود دارد. در واقع کاربران با ورود به یک ربات یا مینی اپلیکیشن تلگرامی و کلیک روی یک دکمه می‌توانند نات کوین دریافت کنند. با اینکه تیم توسعه از اصطلاح ماینینگ نات کوین استفاده می‌کند، فرآیند تولید این توکن شبیه به ماینینگ ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات کار دیگر نظیر بیت کوینBTC    نیست که تولید آن بر مبنای توان پردازشی و حل مسئله باشد.

معاملات نات کوین در صرافی‌ها هنوز شروع نشده، اما قرار است از روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت خرید و فروش توکن NOT در پلتفرم‌های بایننس، OKX و بای بیت آغاز شود. البته همین حالا هم امکان خرید و فروش نات کوین در قالب ووچرهای ۱۰٬۰۰۰ عددی به‌صورت توکن غیرمثلی (NFT) در پلتفرم غیرمتمرکز  GETGEMS.IO وجود دارد. در ادامه این مقاله در رابطه با روش‌ها و شرایط خرید و فروش نات کوین بیشتر توضیح داده‌ایم.

شعار تیم نات کوین یعنی «Probably nothing» به معنی «احتمالاً چیزی نیست» بوده که نوعی کنایه در فضای ارزهای دیجیتال برای اشاره به پروژه‌های دارای پتانسیل است. نات کوین در حال حاضر وب‌سایت رسمی،  وایت پیپر یا نقشه راه مشخصی ندارد و اطلاعات مرتبط با آن از طریق کانال تلگرام یا حساب توییتر نات کوین و سایت بنیاد تون منتشر می‌شود.

دلیل محبوبیت نات کوین چیست؟

نات کوین از زمان شروع رسمی کار خود در ابتدای سال ۲۰۲۴، موفقیتی مثال‌زدنی در جذب کاربر داشته است. ایده این پروژه در بخش بازاریابی، درگیر‌کردن هرچه بیشتر ذهن کاربران است و به همین خاطر از ابتدا اطلاعات زیادی درباره این بازی و برنامه‌های آینده آن منتشر نشد. در واقع، افراد با گمانه‌زنی درباره اینکه نات کوین احتمالاً پروژه موفقی خواهد بود و سکه‌های ماین‌شده آنها روزی ارزش پیدا خواهد کرد، وارد این بازی می‌شوند.

تفاوت کلیدی نات کوین با سایر بازی‌ها یا پروژه‌های بلاکچینی که از ایده دریافت پاداش در ازای کلیک روی صفحه استفاده کرده‌اند هم این است که به نظر کاربران، نات کوین حامیان شناخته‌شده‌ای مثل تلگرام یا بنیاد تون دارد و به همین خاطر، راحت‌تر به آن اعتماد می‌کنند.

آیا می‌توان نات کوین را خرید و فروش کرد؟

نات کوین هم اکنون در قالب یک ارز دیجیتال بر بستر شبکه تون عرضه شده است و به‌صورت محدود می‌توان آن را بین ربات نات کوین و صرافی‌های متمرکز بای بیت، بایننس و OKX جابه‌جا کرد. گزینه بعدی برای جابه‌جایی یا برداشت نات کوین، واریز آن به کیف پول حضانتی خود تلگرام یعنی ربات wallet@ است. البته استفاده از این دو روش با توجه به محدودیت‌های مربوط به احراز هویت کاربران ایرانی در پلتفرم‌های بین‌المللی، برای کاربران داخل کشور به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

توکن نات کوین (Notcoin) قرار است روز ۱۶ مه (۲۷ اردیبهشت) در صرافی‌های ارز دیجیتال لیست و معاملات آن آغاز شود. در ادامه راهنمای کامل برداشت و فروش نات کوین را برای شما تهیه کرده‌ایم. فقط توجه داشته باشید که هنوز امکان فروش مستقیم نات کوین‌های استخراج‌شده توسط کاربران  notcoin bot وجود ندارد؛ اما از آنجایی که زیرساخت‌های لازم برای جابه‌جایی توکن‌های نات از حالا توسط تیم این ارز دیجیتال فراهم شده و معاملات آن از روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت شروع می‌شود، می‌توان مسیر برداشت و فروش توکن‌های NOT را پیش‌بینی کرد.

آموزش فروش نات کوین

برای برداشت و فروش نات کوین‌های خود باید مراحل زیر را طی کنید. فروش نات کوین یا برداشت این توکن از داخل ربات بازی، با نصب و وصل‌کردن کیف پول به ربات شروع می‌شود.

۱. نصب کیف پول تون کوین

توکن نات روی شبکه تون کوین (TON) عرضه شده است. پس برای نگهداری و جابه‌جایی این ارز دیجیتال به یک کیف پول تون کوین نیاز دارید. از بین گزینه‌هایی که در بخش Claim ربات نات کوین به کاربران معرفی شده، کیف پول غیرامانی تون کیپر (Tonkeeper) مناسب‌ترین گزینه است. می‌توانید با نصب این کیف ازوب سایت رسمی آن، یک آدرس جدید ساخته و آن را به ربات وصل کنید. اگر برای راه‌اندازی کیف پول جدید نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید مقاله آموزش کامل کار با کیف پول کیپر را در مجله نوبیتکس بخوانید.

فقط توجه داشته باشید که از بین گزینه‌های معرفی‌شده در ربات نات کوین، کیف پول اصلی تلگرام یعنی ربات wallet@ یک کیف پول امانی یا حضانتی است که به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کند. این کیف پول سابقه  مسدود کردن واریزهای کاربران ایرانی را دارد و به هیچ وجه گزینه مناسبی برای استفاده در برداشت و فروش نات کوین نیست.

۲. خرید تون کوین برای پرداخت کارمزد

برای برداشت نات کوین نیاز به انجام یک تراکنش روی شبکه تون کوین و پرداخت کارمزد دارید. کارمزدها در شبکه تون کوین در قالب توکن TON پرداخت می‌شود. تنها با داشتن حدود ۲ دلار تون کوین در کیف پول خود می‌توانید این تراکنش را انجام دهید. اگر از قبل در کیف پول خود تون کوین ندارید، می‌توانید برای خرید TON  از صرافی نوبیتکس اقدام کنید.

۳. اتصال ربات نات کوین به کیف پول تون کیپر برای برداشت

بعد از نصب، ساخت کیف پول و یادداشت عبارت بازیابی روی کاغذ، می‌توانید وارد ربات نات کوین در تلگرام شوید. در صفحه اصلی نات کوین گزینه‌ای برای دریافت توکن‌های NOT استخراج‌شده توسط کاربران با عنوان Claim قرار داده شده است. روی Claim بزنید.

حالا از شما خواسته می‌شود تا کیف پول خود را به ربات وصل کنید. برای این کار روی Connect wallet بزنید.

در مرحله بعد باید کیف پولی که قصد وصل‌کردن آن به ربات نات کوین را دارید انتخاب کنید. بهترین گزینه کیف پول تون کیپر است.

 

بعد از انتخاب کیف پول، وارد اپلیکیشن تون کیپر شده و باید مجوز اتصال ربات به آدرس خود را تأیید کنید. برای این کار در محیط اپلیکیشن تون کیپر روی Connect wallet بزنید و رمز کیف پول خود را برای تأیید اتصال وارد کنید.

حالا به‌صورت خودکار به ربات بر می‌گردید و در صفحه اصلی می‌توانید با زدن روی آیکون فلش یا برداشت، گزینه‌های در دسترس برای برداشت نات کوین را مشاهده کنید.

این گزینه‌ها به ترتیب از بالا به پایین عبارت‌اند از:

واریز به صرافی‌های متمرکز

در حال حاضر امکان واریز نات کوین به ۳ صرافی بایننس، OKX و بای بیت فراهم شده است. البته اگر با شماره تلفن ایران در تلگرام حساب دارید، احتمالاً این بخش به شما نمایش داده نخواهد شد. هر سه این صرافی‌ها به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. بنابراین، این گزینه مناسب کاربران ایرانی نات کوین نیست. ضمن اینکه معاملات نات کوین در این صرافی‌ها هنوز آغاز نشده است و از روز ۲۷ اردیبهشت شروع خواهد شد. در مجموع، با بازشدن واریزها و لیست‌شدن نات کوین در هرصرافی ارز دیجیتال می‌توانید آدرس واریز (Deposit) خود را از آن صرافی دریافت و توکن‌های NOT را از کیف پول تون کیپر برای فروش به آن منتقل کنید.

واریز به ربات wallet@ تلگرام

گزینه بعدی واریز نات کوین به کیف پول امانی تلگرام است. این گزینه نیز احتمالاً به شماره‌های مربوط به ایران نمایش داده نخواهد شد. در هر صورت، همان طور که گفته شد این کیف پول نیز به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کند و به همین خاطر گزینه مناسبی برای برداشت و فروش نات کوین محسوب نمی‌شود.

استیکینگ نات کوین برای ۳۰ روز

گزینه سوم این امکان را به شما می‌دهد تا توکن‌های نات کوین خود را برای ۳۰ روز قفل و استیک کنید و در ازای آن پاداش (نات کوین‌های بیشتر) بگیرید. از آنجایی که مشخص نیست سود حاصل ازاستیکینگ نات کوین چقدر خواهد بود و در آینده برداشت توکن‌های استیک‌شده چگونه انجام می‌شود، این گزینه دارای ریسک است.

واریز به کیف پول‌های غیرامانی

این گزینه به شما امکان واریز نات کوین به کیف پول‌هایی مثل تون کیپر را می‌دهد که غیرامانی هستند و کنترل کامل آن در اختیار خودتان است. گزینه برداشت به کیف پول غیرامانی در ربات نات کوین هنوز فعال نشده است. در آینده اگر صرافی‌های غیرمتمرکز شبکه تون کوین معاملات نات کوین را آغاز کنند، قادر خواهید بود با وصل‌کردن کیف پول غیرامانی خود به این پلتفرم‌ها، توکن‌های خود را بفروشید.

تبدیل ووچرهای نات کوین به توکن NOT

اگر در گذشته ووچرهای نات کوین را خریداری کرده‌اید، اکنون می‌تواند در خود ربات مطابق تصاویر زیر آن را به نات کوین تبدیل کنید.

آموزش خرید نات کوین

هم‌اکنون امکان خرید ووچر یا NFTهای نات کوین در پلتفرم Getgems.io وجود دارد و می‌توانید با مراجعه به این بازار و پرداخت مقدار مشخصی تون کوین اقدام به خرید این NFTها کرده و همان طور که بالاتر گفته شد، آنها را از طریق خود ربات نات کوین تبدیل به توکن NOT کنید. برای خرید نات کوین از صرافی‌های متمرکز اما، لازم است تا روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت و شروع معاملات این توکن در بازارهای مختلف صبر کنید.

قیمت نات کوین چند است؟

قیمت هر ۱۰٬۰۰۰ واحد NOT در بازارهای پیش از عرضه مثل پلتفرم Getgems، صرافی غیرمتمرکز STON.fi و بازار معاملات فیوچرز غیرمتمرکز استورم ترید (Storm trade  ) بین ۸۰ تا ۱۰۰ دلار (حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان) است. فقط توجه داشته باشید که توسعه‌دهندگان نات کوین اخیراً با حفظ ارزش، سه صفر از موجودی کاربران کم کرده‌اند و این قیمت بر اساس اقتصاد توکنی (Tokenomics) جدید نات کوین است.

 

پایان استخراج نات کوین

در تاریخ ۱ آوریل (۱۳ فروردین) استخراج نات کوین به پایان رسید و این مسئله در خود ربات هم اعلام شد. در حال حاضر امکان استخراج نات کوین‌های جدید وجود ندارد، اما طبق گفته توسعه‌دهندگان این بازی، قرار است در آینده و بعد از انجام ایردراپ توکن بین کاربران قدیمی، استخراج نات کوین با مدلی متفاوت از قبل، پیچیدگی بیشتر و پاداش کمتر ادامه پیدا کند. این مدل جدید همان استیکینگ نات کوین است که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح می‌دهیم.

استیک نات کوین چیست؟

استیکینگ توکن‌های NOT در بازی نات کوین، بخشی از برنامه‌های تیم توسعه این پلفترم برای درگیر نگهداشتن کاربران و حفظ ارزش این ارز دیجیتال است. این برنامه «Explore & Earn» نام دارد و سه سطح برنز، نقره‌ای، طلایی و ویژه (Premium) برای آن در نظر گرفته شده است.

طبقتوضیح تیم توسعه نات کوین، کاربرانی که موجودی خود را تا قبل از روز ۱۶ مه (۲۷ اردیبهشت) در این ربات استیک کنند، به سطوح بالاتر این برنامه می‌رسند. با پیشرفت به سطوح بالاتر نیز پاداش کاربران در ازای استیکینگ بیشتر می‌شود. منبع تأمین این پاداش‌ها نیز نات کوین‌هایی است که پروژه‌های مختلف برای تبلیغ محصولات خود در ربات نات کوین خریداری و پرداخت می‌کنند. البته میزان یا نرخ پاداشی که قرار است برای این دوره ۳۰ روزه به کاربران داده شود، مشخص نیست. در مطلب معرفی استیکینگ نات کوین هم مجدداً از شعار همیشگی «Probably Nothing» در پاسخ به سؤال مربوط به پاداش کاربران از این مشارکت استفاده شده است.

نات کوین چه زمانی در صرافی‌های لیست می‌شود؟

برنامه توسعه‌دهندگان این بازی برای عرضه توکن روی بلاکچین تا چند هفته بعد از شروع رسمی نات کوین تأیید نشده بود، اما در حال حاضر این تاریخ قطعی شده و قرار است در روز ۱۶ مه (۲۷ اردیبهشت) معاملات نات کوین در چند صرافی ارز دیجیتال رسماً آغاز شود.

کدام صرافی‌ها نات کوین دارند؟

عرضه نات کوین در صرافی ارز دیجیتال بایننس، بای بیت و OKX قطعی است. ممکن است در آینده صرافی‌های متمرکز و همین طور غیرمتمرکز بیشتری هم این توکن را لیست کنند.

علاوه‌بر این، یک  صرافی غیر متمرکز در بلاکچین تون به اسم استورم ترید نیز در حال حاضر از معاملات قراردادهای آتی یا فیوچرز (Futures) قبل از راه‌اندازی (Pre-Launch) نات کوین پشتیبانی می‌کند. فقط توجه داشته باشید نماد 1mNOT در صرافی غیرمتمرکز استورم ترید نات کوین واقعی نیست و نمی‌توان آن را به نات کوین تبدیل کرد.

نحوه کار نات کوین

همانطور که اشاره کردیم نات کوین در حال حاضر از طریق یک ربات یا مینی اپلیکیشن تلگرامی به کاربران ارائه می‌شود. کاربران تلگرام در شروع کار نات کوین و قبل از پایان استخراج آن می‌توانستند با عضویت در ربات و شروع بازی، با ضربه‌زدن روی یک دکمه، تعداد مشخصی نات کوین دریافت کنند. علاوه‌بر این امکان دعوت دوستان و دریافت نات کوین رایگان بیشتر نیز وجود داشت.

جدای از این، بخشی به نام اِرن (Earn) نیز در این بازی وجود دارد که کاربران می‌توانند با ورود به آن و انجام مأموریت یا تسک‌هایی مشخص، نات کوین دریافت کنند. این تسک‌ها اغلب از جنس عضویت یا کار با یک پروژه دیگر است که با بلاکچین تون یا پیام‌رسان تلگرام مرتبط می‌شود. این مسئله، حاکی از پتانسیل نات کوین برای استفاده‌شدن در تبلیغات پروژه‌های مرتبط با بنیاد تون است.

استخراج نات کوین چگونه است؟

در حال حاضر امکان استخراج نات کوین و دسترسی به بخش‌های قدیمی بازی وجود ندارد، اما از آنجایی که شکل کار نسخه ابتدایی نات کوین می‌تواند جالب باشد، آن را توضیح می‌دهیم. تنها راه استخراج نات کوین از طریق ربات تلگرامی رسمی نات کوین است. استخراج نات کوین بر اساس روش‌های ماینینگ متداول انجام نمی‌شود، بلکه کاربران برای استخراج و دریافت آن باید وارد ربات تلگرامی شوند و با ضربه زدن روی یک دکمه، نات کوین بگیرند. برای افزایش تعداد نات کوین‌های دریافتی راه‌های دیگری مثل افزایش انرژی از بخش بوستس (Boosts)، افزایش سرعت شارژ مجدد، زدن چند ضربه همزمان (Multitap) و استفاده از اپلیکیشن‌های لمس خودکار صفحه یا تپ بات (Tap Bot) روی تلفن همراه نیز وجود دارد که در ادامه هرکدام را دقیق‌تر توضیح داده‌ایم.

آموزش استخراج و دریافت نات کوین رایگان (نسخه قدیمی)

ربات تلگرامی رسمی نات کوین از طریق آدرس «t.me/notcoin_bot» قابل دسترس است. هرکسی می‌تواند به‌صورت رایگان از این ربات استفاده کند و وارد مینی اپلیکیشن یا بازی تلگرامی نات کوین شود. اگر برای ورود به ربات از لینک معرفی شخص دیگری استفاده کنید، به هر دو نفر ۲٬۵۰۰ نات کوین رایگان تعلق می‌گیرد. اگر حساب تلگرام شخصی که دعوت شده است پریمیوم باشد، ۵۰٬۰۰۰ نات کوین رایگان به هر دو اهدا می‌شود.

بعد از ورود به بازی یک دکمه بزرگ به شکل سکه نمایش داده می‌شود که با ضربه‌زدن روی آن می‌توانید نات کوین دریافت کنید. همچنین می‌توانید با مصرف‌کردن مقداری از نات کوین‌های خودتان امکاناتی مثل انرژی، شارژ سریع‌تر (Recharging Speed)، چند ضربه همزمان و ربات ضربه خودکار (Auto Tap Bot) تهیه کنید و تعداد نات کوین‌های دریافتی خودتان را افزایش دهید. علاوه بر این، هر روزی که به ربات و بازی نات کوین سر بزنید می‌توانید مقداری انرژی کوین رایگان دریافت کنید.

از دیگر بخش‌های ربات تلگرامی نات کوین می‌توان به لیگ‌های آن اشاره کرد. کاربران بر اساس تعداد نات کوین‌های دریافتی وارد لیگ‌های مختلفی شامل لیگ برنزی، نقره‌ای، طلایی، پلاتینی و الماسی می‌شوند. علاوه‌بر لیگ‌ها، گروه‌های دیگری تحت‌عنوان اسکواد (Squad) نیز وجود دارند که اعضای آنها می‌توانند به‌صورت تیمی با هم رقابت کنند و هر اسکواد می‌تواند جدول رده‌بندی مختص خود را نیز داشته باشد. گفتنی است با پیوستن به یک اسکواد نیز برای اولین بار مقداری نات کوین به‌عنوان پاداش به شما تعلق می‌گیرید که از بخش Earn قابل دریافت است.

نحوه ساخت یا ورود به یک اسکواد نات کوین

اسکوادهای نات کوین در واقع کانال‌ها و گروه‌های عمومی تلگرامی هستند که بازیکنان دنبال‌کننده یک کانال یا عضو یک گروه بزرگ را برای رقابت با سایر تیم‌ها دور هم جمع می‌کنند. برای ملحق‌شدن به یک اسکواد می‌توانید در صفحه اصلی بازی روی گزینه «Join the squad» بزنید و لیست تیم‌های موجود را ببینید. علاوه‌بر این، می‌توانید گزینه «Join another squad» را بزنید و بعد آدرس کانال یا گروه موردنظر را برای ربات بفرستید تا در اسکواد دلخواه خودتان عضو شوید.

اصطلاحات و بخش‌های مهم بازی نات کوین

بازی نات کوین بخش‌های مختلفی دارد که ممکن است در اولین مواجهه، بازیکنان را تا حدی گیج کند. به همین خاطر، در ادامه بخش‌های مختلف و اصطلاحات مربوط به این بازی را توضیح می‌دهیم.

لیگ (League)

کاربران نات کوین بر اساس مجموع توکن‌هایی که ماین کرده‌اند، سطح‌بندی می‌شوند.  سطح‌بندی کاربران نات کوین از برنزی شروع شده و تا الماسی ادامه دارد. سطوح بازیکنان در نات کوین طبق جدول زیر تعیین می‌شود.

لیگ بازه امتیاز
برنزی (Bronze) ۰ تا ۵٬۰۰۰
نقره‌ای (Silver) ۵٬۰۰۱ تا ۲۰۰٬۰۰۰
طلایی (Gold) ۲۰۰٬۰۰۱ تا ۲میلیون
پلاتینی (Platinium) ۲٬۰۰۰٬۰۰۱ تا ۱۰میلیون
الماسی (Diamond) ۱۰میلیون به بالا

اسکواد (Squad)

اسکوادها تیم‌هایی هستند که کانال‌ها یا گروه‌های تلگرامی تشکیل می‌دهند و با سایر کانال‌های به رقابت می‌پردازند. اسکواد کانال‌های معروف مثل کانال پاول دورف (Pavel Durov) یا صرافی‌هایی مثل بایننس و اوکی‌اکس (OKX) نیز در نات کوین تشکیل شده است.

بوستس (Boosts)

بوستس بخشی در صفحه اول بازی نات کوین است که از طریق آن می‌توانید امکانات ویژه‌ای را دریافت یا با پرداخت نات کوین‌های ماین‌شده خود، خریداری کنید. این امکانات عبارت‌اند از:

توربو (Turbo)

یکی از بوسترهای نات کوین است که با آیکون موشک نمایش داده می‌شود و با هر بار استفاده از آن، برای چند ثانیه می‌توانید در ازای هر لمس صفحه چندین برابر نات کوین بیشتر دریافت کنید. روزانه ۳ توربو به هر کاربر داده می‌شود و ممکن است به‌صورت تصادفی هم چند موشک توربو هنگام بازی به شما نمایش داده شود که با لمس آن دریافت چندبرابری نات کوین شما فعال می‌شود.

فول انرژی (Full Energy)

یکی دیگر از بوسترهای نایت کوین است که مثل توربو هر روز ۳ عدد از آن به بازیکنان داده می‌شود. با لمس این بوستر ظرفیت انرژی شما به‌طو کامل پر می‌شود می‌تواند به ماین ادامه دهید.

مولتی تپ (Multitap)

یکی از بوسترهای خریدنی در نات کوین است که تعداد استخراج نات کوین با هر لمس شما را افزایش می‌دهد. مثلاً می‌توانید با هر لمس به جای یک نات کوین ۱۰ نات کوین بگیرید.

انرژی لیمیت (Energy Limit)

 ظرفیت استخراج کاربران در بازی نات کوین محدود است نمی‌توانید پشت سر هم نات کوین ماین کنید. با خرید این بوستر ظرفیت استخراج شما در هر دوره بیشتر می‌شود. مثلاً از ۱٬۰۰۰ نات کوین به ۳٬۰۰۰ نات کوین می‌رسد.

ریشارژینگ اسپید (Recharging Speed)

یک بوستر خریدنی است و سرعت پرشدن دوباره ظرفیت شما را بیشتر می‌کند.

ربات لمس خودکار (Auto Tap Bot)

با فعال کردن این ربات می‌توانید ساعاتی که در بازی حضور ندارید، مقدار مشخصی نات کوین ماین کنید.

اِرن (Earn)

ارن بخشی در نات کوین است که با مراجعه به آن و انجام مأموریت‌هایی مشخص، می‌توانید نات کوین‌های بیشتری دریافت کنید. مثلاً عضو شبکه‌های اجتماعی مربوط به یک پروژه شوید و ۱۰۰٬۰۰۰ نات کوین بگیرید. توکن‌هایی که در این بخش دریافت می‌کنید به موجودی شما در بازی اضافه می‌شود، اما روی عدد امتیاز (Score) شما تأثیر ندارد.

فرنز (Frens)

در بخش فرنز توضیحات کامل درباره نحوه دعوت از دوستان و پاداش دریافتی به ازای هر دعوت در شرایط مختلف ارائه شده است. ضمناً می‌توانید فهرست دوستان دعوت‌شده خود و رده‌بندی برترین بازیکنان از نظر تعداد کاربران دعوت‌شده را هم از بخش فرنز مشاهده کنید.

چطور می‌توان نات کوین رایگان بیشتری دریافت کرد؟ (نسخه قدیمی)

تعداد نات کوین‌هایی که می‌توانید از طریق ضربه‌زدن روی دکمه دریافت کنید محدود است، اما راه دیگری نیز برای به دست آوردن نات کوین رایگان وجود دارد. می‌توانید با دعوت از دوستان خود به ربات، تعداد بیشتری نات کوین دریافت کنید. برای این کار کافی است در صفحه اصلی بازی روی گزینه «Frens» بزنید و بعد با زدن دکمه «Invite a fren» دوستان خود را به بازی دعوت کنید. همچنین می‌توانید لینک دعوت خودتان را کپی کنید و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اگر حساب تلگرام کسی که دعوت می‌کنید عادی باشد به هر نفر ۲٬۵۰۰ نات کوین رایگان تعلق می‌گیرد و برای حساب‌های پریمیوم این رقم به ۵۰٬۰۰۰ عدد می‌رسد. علاوه بر این، زمانی که دوستان شما وارد لیگ‌های بالاتر می‌شوند، به شما هم نات کوین‌های بیشتری به‌عنوان پاداش تعلق می‌گیرد. جدول زیر نشان می‌دهد که بسته به نوع حساب تلگرام دوستان شما، در هر لیگ چه تعداد نات کوین رایگان به شما پاداش داده خواهد شد:

لیگ حساب عادی حساب پریمیوم
نقره‌ای ۱۲٬۵۰۰ نات کوین ۱۲۵٬۰۰۰ نات کوین
طلایی ۲۵٬۰۰۰ نات کوین ۲۵۰٬۰۰۰ نات کوین
پلاتینی ۵۰٬۰۰۰ نات کوین ۵۰۰٬۰۰۰ نات کوین
الماسی ۱۰۰٬۰۰۰ نات کوین ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ نات کوین

برنامه‌های کلیک خودکار نات کوین

از آنجایی که کلیک‌کردن مداوم روی صفحه تلفن همراه حوصله‌سربر و سخت است، اغلب کاربران این بازی از اپلیکیشن‌های کلیک خودکار (Auto Clicker) روی صفحه استفاده می‌کنند. این برنامه‌ها کار کلیک‌کردن روی صفحه‌ها را به‌صورت دستورهای نرم‌افزاری انجام می‌دهند. فقط کافی است محل کلیک را روی صفحه مشخص کنید.

بهترین برنامه‌های کلیک خودکار اندروید

در حال حاضر اپلیکیشن <Auto Click – Automatic tap> با بیش از ۱۰۰میلیون دانلود در گوگل پلی، محبوب‌ترین برنامه کلیک خودکاری اندرویدی محسوب می‌شود. برنامه‌های «Auto Click – Automatic Clicker» و «Auto Tapper: Auto Clicker» نیز در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

بهترین برنامه کلیک خودکار iOS

اپلیکیشن  «Auto Clicker: Automatic Tap»  در سیستم عامل ios هم پرطرفدارترین برنامه کلیک خودکار است و سایر برنامه‌های موجود برای تلفن‌های همراه آیفون و تبلت‌های اپل (آیپد)، چندان مورد استقبال قرار نگرفته‌اند.

نحوه دریافت ایردراپ نات کوین

تیم نات کوین در  اطلاعیه در کانال تلگرام خود ایردراپ این ارز دیجیتال را تأیید و شرایط دریافت آن را برای بازیکنان را توضیح داده است. آن‌طور که پیداست، موجودی هر کاربر اصلی‌ترین عامل در تعیین دریافتی او در ایردراپ است. البته مواردی مثل لیگ یا سطح بازیکن، تعداد دوستانی که به بازی دعوت کرده و فعالیت‌هایی که از ابتدا انجام داده است، روی دریافتی نهایی هر شخص تأثیر دارد. تاریخ برگزاری ایردراپ نات کوین نیز مثل تاریخ لیست‌شدن آن در صرافی‌ها مشخص نیست، اما این اتفاق در آینده نزدیک رخ خواهد داد.

آیا پروژه نات کوین قابل اعتماد است؟

بنیاد تون و البته پیام‌رسان تلگرام مشخصاً از نات کوین حمایت می‌کنند. معاملات این توکن نیز قرار است به زودی در صرافی‌های ارز دیجیتال شروع شود. در مجموع تیمی شناخته‌شده پشت بازی نات کوین است، اما اینکه این پروژه تا چه حد برای سرمایه‌گذاری قابل‌اعتماد است، بستگی به عملکرد آن در آینده و برنامه‌های بعدی تیم توسعه نات کوین دارد.

آینده نات کوین چه می‌شود؟

توکن نات کوین روی بلاکچین عرضه شده و شروع معاملات آن در صرافی‌ها برای روز ۲۷ اردیبهشت قطعی شده است. طبق توضحیاتی که تیم نات کوین منتشر کرده است، بعد از عرضه این توکن روی بلاکچین، دیگر واحد جدیدی استخراج نخواهد شد و توکن‌های باقی‌مانده هم با سازوکاری رفته‌رفته سوزانده می‌شوند. به این نکته هم اشاره شده است که استخراج نات کوین به‌نوعی از طریق استخرهای مشارکت یا استیکینگ ادامه پیدا می‌کند. نات کوین همین حالا هم پتانسیل خود را برای تبلیغ دیگر پروژه‌های اکوسیستم تون و البته تلگرام نشان داده است که موضوع مهمی محسوب می‌شود، اما اینکه در آینده تا چه اندازه موفق خواهد بود، بستگی به برنامه‌های آتی توسعه‌دهندگان این بازی دارد.

جمع‌بندی

نات کوین یکی از پروژه‌های پرسروصدای ارز دیجیتال است. استقبال اولیه از این میم کوین و بازی تلگرامی در روزهای ابتدایی حتی از پروژه‌هایی مثل استپن ((GMT   یا(axie infinity  اکسی اینفینیتی )  نیز بیشتر بود. نات کوین روی بلاکچین TON مینت شده و قرار است معاملات آن روز ۲۷ اردیبهشت در برخی صرافی‌های ارز دیجیتال آغاز شود. باید منتظر ماند و دید که برنامه تیم توسعه نات کوین برای آینده چیست و آیا نات کوین به جمع ارزهای دیجیتال بزرگ بازار اضافه خواهد شد یا نه.

سؤالات متداول

نات کوین برای تلگرام است؟

نات کوین یک بازی درون تلگرام است که تیم اوپن بیلدرز وابسته به بنیاد تون آن را ساخته است.

نات کوین چه زمانی در صرافی‌ها لیست می‌شود؟

نات کوین روی شبکه تون کوین عرضه شده و قرار است معاملات آن در صرافی‌ها از پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت شروع شود.

از کجا می‌توان نات کوین خرید؟

خرید و فروش نات کوین در صرافی‌های بایننس، بای بیت و OKX از ۲۷ اردیبهشت آغاز می‌شود. البته این صرافی‌ها به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند و فعالیت در آنها از داخل ایران با ریسک مسدود‌شدن حساب همراه است.

چگونه نات کوین بفروشیم؟

با وصل‌کردن کیف پول‌هایی مثل تون کیپر به ربات نات کوین می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را برداشت و برای فروش به صرافی‌ها منتقل کنید.

قیمت نات کوین بعد از عرضه چقدر خواهد بود؟

امکان پیش‌بینی دقیق قیمت نات کوین بعد از عرضه در صرافی‌های ارز دیجیتال وجود ندارد، اما هر ۱۰٬۰۰۰ واحد آن در بازارهای پیش از عرضه بین ۸۰ تا ۱۰۰ دلار قیمت دارد.

نات کوین کلاهبرداری است؟

در روزهای اخیر، تپ‌سواپ (TapSwap)، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) بر بستر بلاکچین سولانا که سرعت بسیار بالایی دارد و تجربه کاربری عالی ارائه می‌دهد، مورد توجه فعالان بازار کریپتو قرار گرفته است.

در این میان، گمانه‌زنی‌هایی نیز در رابطه با پیشی گرفتن بازی کلیک‌محور این پلتفرم از نات‌کوین (Notcoin) وجود دارد.

با استفاده از لینک https://t.me/tapswap_mirror_2_bot?start=r_82130310 می توانید از ربات معتبر جهت دسترسی به تپ سواپ بهره مند شوید.

https://t.me/tapswap_mirror_2_bot آیدی تلگرام

در واقع، سرعت بالای تپ‌سواپ برای کاربرانی که از کندی پلتفرم‌های دیگر خسته شده‌اند، بسیار جذاب است. استفاده از بلاکچین سولانا که به تراکنش‌های سریع شهرت دارد، تضمین می‌کند که تپ‌سواپ در زمان برداشت با مشکلات کمتری مواجه می‌شود و همین موضوع، اعتماد و رضایت کاربران را افزایش می‌دهد.

با ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!

تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

ویژگی منحصربه‌فرد دیگر تپ‌سواپ، فرآیند استخراج نوآورانه آن است که به کاربران امکان می‌دهد از کلیک کردن و ضربه زدن با انگشتان برای استخراج استفاده کنند و راندمان استخراج خود را افزایش دهند. انتظار می‌رود این ویژگی باعث جذب مشارکت‌کنندگان بیشتر به این پلتفرم شود.

علت علاقه کاربران به تپ‌سواپ فراتر از مزایای فنی آن است. یکی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال با نام کاربری ـbehloh، تجربه خود را با نات‌کوین به اشتراک گذاشته که در آن توانسته به درآمد نزدیک به ۴۰۰ دلار برسد.

او ابراز خوش‌بینی کرده که تپ‌سواپ حتی می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد. این خوش‌بینی با توجه به عملکرد اخیر نات‌کوین که شاهد کاهش جزئی قیمت اما حفظ حجم معاملات قابل‌توجه خود بود، تقویت می‌شود.

در نهایت، ترکیب سرعت، استخراج نوآورانه و بلاکچین قدرتمند سولانا، تپ‌سواپ را به عنوان یک رقیب جدی در بازار ارزهای دیجیتال معرفی می‌کند.

به گفته  کاربران، تپ‌‌سواپ می‌تواند مسیر رمزارزهای مشهوری مانند دوج کوین را طی کند. آنها معتقدند که با افزایش آگاهی کاربران از پتانسیل آن، تپ‌سواپ می‌تواند از نات‌کوین فراتر رود و موفقیت چشمگیری را کسب کند.

http://pars-melal.ir/

https://t.me/tapswap_mirror_2_bot?start=r_82130310

https://t.me/tapswap_mirror_2_bot آیدی تلگرام

ارسال دیدگاه

enemad-logo
Click to listen highlighted text!